نخستین مناقصه در قالب مدل قراردادی پیشنهادی مناطق نفت‎خیز جنوب برگزار می‎شود

[ad_1]

کیمیا پرس: مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب از برگزاری نخستین مناقصه در صورت تایید شرکت ملی نفت ایران در قالب مدل قراردادی پیشنهادی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب طی نیمه دوم سال خبر داد و بیان کرد: ممکن است نخستین مناقصه مربوط به میدان شادگان باشد، اما اولویت اول ما رساندن طرح های توسعه ای به ایده آل ترین حالت است.

به گزارش کیمیا پرس، بیژن عالی پور در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران در خصوص پیشرفت تفاهم نامه های مطالعاتی امضا شده در قالب مدل قراردادی پیشنهادی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، گفت: کنسرسیوم پرگس تاکنون توانسته مطالعات خود بر روی میدان کرنج را به پایان برساند و مطالعات این شرکت بر روی میدان شادگان نیز پیشرفت قابل قبولی داشته است.
 
وی ادامه داد: شرکت های دیگری که در گذشته تفاهم نامه مطالعاتی با آن ها امضا شده بود، در حال مطالعه این میادین هستند و برخی پیشرفت قابل قبولی داشته اند؛ البته مهلت مطالعاتی برخی از این شرکت ها تمدید شده است.
 
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب با اشاره به تمایل شرکت نفتی زاروبژ نفت روسیه برای امضای تفاهم نامه با شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، گفت: به دلیل تمایل این شرکت برای فعالیت بر روی میادین شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، تفاهم نامه مطالعاتی میادین شادگان و رگ سفید با این شرکت امضا شد؛ اما زاروبژنفت متعهد شده است که مطالعات بر روی دو میدان مورد تفاهم به نحوی انجام شود که حداکثر ظرف ٤ ماه آینده طرح و مطالعه میدان شادگان به اتمام برسد.
 
عالی پور افزود: به دلیل درهم تنیده بودن تاسیسات سطح الارضی دو میدان کرنج و پارسی، احتمالا طرح های توسعه ای این دومیدان در یک قرارداد امضا خواهد شد.
 
وی در خصوص همکاری شرکت های ایرانی و خارجی در قالب شریک برای توسعه این میادین، تصریح کرد: برای توسعه هر چهار میدان شادگان، رگ سفید، کرنج و پارسی هم با شرکت های داخلی و هم با شرکت های خارجی تفاهم نامه مطالعاتی امضا شده است. پس از ارائه طرح های توسعه ای توسط این شرکت ها و بررسی این طرح ها توسط شرکت ملی نفت ایران، ممکن است قرارداد توسعه هر میدان با کنسرسیومی از شرکت های ایرانی و خارجی امضا شود.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *