رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس: برجام از پشتوانه قطعنامه شورای امنیت برخوردار است

[ad_1]

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس: برجام از پشتوانه قطعنامه شورای امنیت برخوردار است

۱۳۹۴۰۲۱۱۱۲۵۸۳۵۴۳۴۵۲۱۴۶۱۴

درست در یک سالگی برجام و در حالی که در ینگه دنیا کاخ سفید در تدارک مراسم تحلیف ترامپ رییس‌جمهور جدید و ضد برجام امریکا است و در ایران هم دلواپسان علیه برجام و ثمراتش لحظه‌ای از حرکت بازنایستاده و موافقان برجام هم نگران از آینده آن هستند علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفته است: برجام از پشتوانه قطعنامه شورای امنیت برخوردار است. تا آب پاکی را روی دست آنهایی که نقض آن را در سر می‌پرورانند ریخته باشد. به گزارش ایسنا، علاءالدین بروجردی در حاشیه جلسه اقتصاد مقاومتی استان در جمع خبرنگاران، برجام را یک صحنه کارزار سیاسی بین‌المللی برای ایران اسلامی دانست و با اشاره به اینکه این مهم نهایتا منجر به توافقات شد و خیلی از گره‌ها بعد از آن باز شد، اظهار کرد: پس از برجام موانع مربوط به صادرات نفت و تحریم‌هایی که به ملت ایران تحمیل شده بود باز شد و خوشبختانه امروز شاهدیم که میزان تولید نفت به قبل از تحریم‌ها برگشته است.
وی اضافه کرد: امروز میزان تولید نفت در کشور به دو میلیون و چهارصد هزار بشکه رسیده است.
بروجردی بیان کرد: پیش از برجام برای حضور کشتی‌های ایرانی در نقاط مختلف دنیا با محدودیت‌هایی مواجه بودیم و حتی این حق را نداشتیم از پرچم کشورمان در کشتی‌ها استفاده کنیم و از پرچم‌های دیگر استفاده می‌کردیم.
نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس ادامه داد: پیش از برجام هواپیماهای کشور در دیگر کشورها نمی‌توانستند سوخت‌گیری کنند و حتی امکان مبادله پول از طریق سیستم بانکی وجود نداشت.
بروجردی با بیان اینکه باتوجه به موضع‌گیری اتحادیه اروپا اگر دولت جدید آقای ترامپ بخواهد برجام را بر هم بزند ما مخالفیم و قطعا این موضوع مهمی خواهد بود و عملا امریکا را در میان هفت کشوری که امضاکننده برجام هستند در انزوا قرار می‌دهد گفت: امریکایی‌ها با توجه به اینکه برجام از پشتوانه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برخوردار است ناگزیرند تبعیت کند و چنانچه بخواهد بازی را بر هم بزند طبیعتا قبل از همه به خودشان ضرر خواهد رسید.
بروجردی در ادامه با اشاره به اینکه لرستان یکی از سه استان انتخاب شده برای اقتصاد مقاومتی است و وزیر کشور هم در این راستا مسوولیت دارد اما امروز متاسفانه به خاطر حادثه پاساژ پلاسکو در تهران مجبور به برگشت شدند، افزود: جلسه اقتصاد مقاومتی با حضور معاون وزیر کشور در امور اقتصادی برگزار و کلیه پروژه‌های مشکل‌دار بررسی شد که چهار پروژه به بروجرد و مابقی مربوط به سایر شهرهای استان بود.
وی گفت: روش خیلی مناسبی است که این جلسات با حضور مسوولان اجرایی استان، بانک‌ها، ارگان‌های نظارتی به ریاست استاندار لرستان گره‌های موجود که ضرورت ایجاد اشتغال است باز می‌شود.
بروجردی گفت: امروز نیز پروژه‌های متعددی مطرح و توافقات خوبی حاصل شد که با ادامه این روند در آینده شاهد برداشت گام‌های بهتری در راستای کاهش نرخ بیکاری خواهیم بود.
وی اضافه کرد: در این جلسه بر استفاده از ظرفیت سرمایه خارجی تاکید شد که البته در بعضی از پروژه‌های استان سرمایه‌گذار خارجی ورود پیدا کرده‌اند و با توجه به اینکه در شرایط فعلی موانع تحریم برطرف شده باید از سرمایه خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور استفاده کنیم تا به موفقیت‌های بیشتری برسیم.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *