انتشار مقاله روزنامه نگار اصفهاني در يکصد و ششمين شماره فصلنامه رسانه

[ad_1]

“مطالعه کيفي چالش هاي شبکه هاي اجتماعي تلفن همراه در زندگي کاربران”عنوان مقاله اي است که توسط عباس زماني، روزنامه نگار  اصفهاني در يکصد و ششمين شماره”فصلنامه رسانه” ویژه بهار 1396  منتشر شده است.

اين مقاله که با راهنمايي دکتر آذر قلي زاده، عضو هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامي اصفهان تهيه شده، حاصل تحقيقي کيفي در حوزه نرم افزارهاي اجتماعي مبتني بر تلفن همراه مي باشد که با قلمي روان و شيوا تدوين گرديده است.

پيش از آن نيز اين روزنامه نگار جوان، با تاليف اولين کتاب پژوهشي در حوزه شبکه هاي اجتماعي مجازي تلفن همراه با عنوان “خانواده مجازي” و طرح نظري اين عنوان، در جهت شناخت و تبيين فرصت ها و  تهديدهاي فضاي مجازي،  به ويژه رسانه هاي اجتماعي گام هاي ارزنده اي برداشته بود.

اين پژوهشگر اجتماعي همچنين حدود 20 مقاله علمي-پژوهشي ديگر در حوزه فضاي مجازي، روابط عمومي و ارتباطات، سواد رسانه اي، وب پژوهي، اقتصاد مقاومتي، سرمايه اجتماعي و سبک زندگي تاليف و در کنفرانس هاي ملي و بين الملي و نشريات علمي- پژوهشي کشور ارائه داده است.

از جمله اين موارد مي توان به انتشار مقاله “تجارب دانشجويان از تهدیدهای مذهبي شبکه‌های اجتماعي تلفن همراه” اشاره نمود که سال گذشته در “فصلنامه فرهنگ در دانشگاه اسلامي” با درجه علمي- پژوهشي زير نظر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها منتشر شده است. وي از معدود روزنامه نگاراني است که با تلاش و کوشش فراوان توانسته است اين موفقيت ها را براي استان اصفهان به ثبت برساند.

شايان ذکر است فصلنامه رسانه با درجه علمي- ترويجي از نشريات پژوهشي زيرمجموعه دفتر مطالعات و  برنامه ريزي رسانه هاي وزارت فرهنگ و  ارشاد اسلامي بوده که نظر به فرايند داوري علمي توسط اساتيد برتر علوم ارتباطات و رسانه کشور  در ميان اصحاب قلم داراي اهميت بسياري مي باشد.

در شماره جديد اين فصلنامه از ميان مقالات متعدد ارسال شده به دفتر مجله، تنها هفت عنوان مقاله تخصصی از سوی پژوهشگران حوزه ارتباطات و رسانه منتشر شده و در آن موضوعاتی چون: الگوی مطلوب برنامه‌های دینی تلویزیون ایران، تنوع فرهنگی در رسانه، رسانه و دین، نقش ارتباطات گرافیکی در جذب مخاطبان روابط‌عمومی، چالش‌های شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه و… مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *